70 هزار نفر به آزادی رفتند اما فوتبالی در کار نبود! + عکس

26 سال پیش تیم ملی ایران با تساوی برابر استرالیا یک صعود تاریخی به جام جهانی 98 فرانسه داشت تا با استقبال کم نظیری مواجه شود.

به گزارش جهان تیتر؛ صعود ایران به جام جهانی 98 فرانسه آنقدر سخت و در عین حال شیرین بود که پس از تساوی 2-2 مقابل استرالیا در ملبورن، میلیون ها نفر به خیابان های این کشور ریختند و شادی کردند. درباره آن بازی و شادی خیابانی خودجوش مردم حرف و حدیث زیادی گفته و نوشته شده است، اما شاید جالب باشد بدانید که سه روز پس از آن صعود تاریخی، حدود 70 هزار نفر برای استقبال از کاروان تیم ملی فوتبال ایران به ورزشگاه آزادی تهران رفتند. .

۷۰هزار نفر به آزادی رفتند اما خبری از فوتبال نبود! +عکس

بازیکنان تیم ملی ابتدا راهی دبی شدند و از آنجا مستقیماً به ورزشگاه آزادی تهران رفتند و مورد استقبال حدود 70 هزار فوتبالدوستان قرار گرفتند. این تنها روزی بود که در تاریخ ورزشگاه آزادی چنین جمعیتی به استقبال آمدند و خبری از مسابقه فوتبال نبود. جالب اینکه در آن روز حدود 5000 زن نیز در ورزشگاه آزادی حضور داشتند و به تشویق کادر فنی و بازیکنان تیم ملی ایران پرداختند در حالی که در آن سال ها خبری از حضور بانوان در ورزشگاه ها نبود.

۷۰هزار نفر به آزادی رفتند اما خبری از فوتبال نبود! +عکس

پس از این استقبال تاریخی بسیاری از ملی پوشان در مصاحبه های مختلف اعلام کردند که انتظار حضور میلیونی مردم در خیابان ها و استقبال گرم و گسترده آنها در ورزشگاه آزادی را نداشتند و از این موضوع کاملا شوکه شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا