یارانه یک میلیون تومانی برای کودکان لاغر

اقدام دولت برای تغذیه کودکان آسیب پذیر، یک برنامه حمایتی ماهانه یک میلیون تومانی برای کودکان ۶ ماهه تا ۶ ساله است که از لاغری مفرط، کم وزنی، کوتاهی قد و کاهش دور سر رنج می برند.

به گزارش جهان تیتر؛ عسگریان معاون رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با برنامه روزی نو گفت: 61 میلیون نفر تحت پوشش بن حمایتی هستند که اگر 200 هزار تومان از یارانه خود خریداری کنند. 120 هزار تومان مشوق دریافت خواهند کرد. آنها متوجه می شوند که قیمت 11 قلم برای سال 1401 محاسبه شده است.

عسگریان افزود: دولت در حال بررسی طرح های مختلف حمایتی است. از جمله حمایت از کودکان 6 ماهه تا 6 ساله که نیازمند غنی سازی مواد غذایی هستند و توسط وزارت بهداشت در سراسر کشور از طریق خانه های بهداشت شناسایی و به وزارت رفاه معرفی می شوند.

وی با اشاره به شاخص های در نظر گرفته شده توسط وزارت بهداشت در خصوص شناسایی کودکان نیازمند حمایت تغذیه ای گفت: لاغری مفرط، کم وزنی، کوتاهی قد و دور سر توسط بهورزان در تمامی مناطق شهری، روستایی و عشایری شناسایی می شود. با معرفی به وزارت رفاه، سرپرستان آنها شناسایی و مبلغ یک میلیون تومان یارانه غذایی به حساب آنها واریز می شود.

معاون رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه یادآور شد: به ازای هر کودک دهک اول تا پنجم تا دهک ششم و هفتم مبلغ یک میلیون تومان علاوه بر این مبلغ واریز می شود. مبلغ یارانه، اما فقط برای استفاده و خرید مواد. برای کودکان در نظر گرفته شده است.

وی این مبلغ را اعتباری دانست و بیان کرد: علاوه بر خرید 11 قلم، سبزیجات شامل سیب و سیب زمینی، کدو و خرما و دانه های مغذی شامل بادام، پسته، گردو و بلغور به کالاهای اساسی این خانوار اضافه می شود.

عسگریان از واریز این مبالغ تا زمان بهبود وضعیت سلامت کودکان خبر داد و گفت: هر سه ماه یکبار وضعیت رشد کودکان ارزیابی می شود که در صورت بهبود روند واریز این اعتبار ادامه خواهد داشت و در صورت عدم ارزیابی مثبت. وزارت بهداشت برای حل این مشکل رایزنی خواهد کرد. نظر قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا