کادر درمانی جهان با احترام به جان بیمار در تجمعات شرکت می کنند/ حمایت ناکافی دو نهاد پرستاران را به کف خیابان کشانده است.

دبیرکل خانه پرستاری ایران گفت: معاونت پرستاری و سازمان نظام پرستاری نتوانسته اند افکار عمومی جامعه پرستاری را به خوبی نمایندگی کنند، نتیجه این است که خود پرستاران مستقیماً اعتصاب یا تجمع می کنند.

محمدرضا شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار ایران در گفت و گو با خبرنگار رکنا، با اشاره به اینکه کادر درمانی در سایر نقاط دنیا اگر اعتراضی به معیشت و مشکلات خود دارند به اتحادیه های خود مراجعه و ثبت نام کنند، گفت: وی گفت: ما در ایران در سازمان نظام پرستاری چنین اتحادیه ها یا تشکل هایی را داریم.

وی بیان کرد: در خارج از کشور وظیفه این اتحادیه ها و انجمن ها انتقال منطقی فشار بر بدنه پرستاری به دولت است. در واقع انجمن های پرستاری کشورهای مختلف تبلور افکار عمومی آن جامعه هستند. به این ترتیب حدود 90 درصد از مشکلات کادر درمان برطرف می شود. حتی اتحادیه ها و تشکل ها آنقدر قدرت دارند که در مورد مشکلات قانونی و معیشتی پرستاران با دولت صحبت می کنند.

شریفی مقدم تاکید کرد: اما در ایران معمولا اعضای سازمان نظام پرستاری به صورت مهندسی انتخاب می شوند به همین دلیل پرستاران در ایران از سازمان نظام پرستاری عبور کرده و اعتراض خود را مستقیماً به گوش مسئولان می رسانند.

وی با اشاره به اینکه اداره پرستاری و سازمان نظام پرستاری دو نهاد هویتی پرستاران کشور هستند که باید به مسائل و مشکلات این قشر از جامعه رسیدگی کنند، گفت: اگر به وظایف خود به درستی عمل کنند، پرستاران نمی توانند به مسائل و مشکلات این قشر از جامعه رسیدگی کنند.

شریفی مقدم تاکید کرد: در خارج از کشور در صورتی که در نهایت اتحادیه یا سازمان با دولت به توافق نرسد، پرستاران در روز معینی با توجه به اینکه جان بیماران بستری در بیمارستان در خطر نیست از سوی اتحادیه ها مطلع می شوند. ، تجمعات خود را در خیابان برگزار می کنند. از آنجایی که معاونت پرستاری و سازمان نظام پرستاری نتوانسته اند افکار عمومی جامعه پرستاری را به خوبی نمایندگی کنند، نتیجه این می شود که خود پرستاران مستقیماً دست به اعتصاب یا تجمع می زنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا