پیرترین فرد روی زمین را بشناسید! / دانشمندان درباره او تحقیقاتی را آغاز کردند

دانشمندان که از سلامت کامل “پیرترین مادربزرگ” در سن 116 سالگی شگفت زده شده اند، با بررسی مسن ترین فرد جهان سعی در کشف راز طول عمر او دارند.
به گزارش جهان تیتر؛ ماریا برانیاس در سال 1907 در سانفرانسیسکو به دنیا آمد، اما در 8 سالگی به اسپانیا بازگشت و در کاتالونیا اقامت گزید.
رکوردهای جهانی نشان می دهد که برانیاس که برای دنبال کنندگانش در X [توئیتر سابق] به عنوان “پیرترین مادربزرگ کاتالونیایی” شناخته می شود، از آن زمان در این منطقه زندگی می کند و در 22 سال گذشته ساکن خانه سالمندان Residencia Santa Maria del Tora بوده است. .
این دارنده رکورد جهانی اکنون موافقت کرده است که تحت آزمایش های علمی قرار گیرد – آزمایش هایی که محققان امیدوارند به آنها کمک کند برخی بیماری های مرتبط با افزایش سن، از جمله بیماری های عصبی یا بیماری های قلبی عروقی را درک کنند.
برانیاس با وجود کهولت سن هیچ بیماری جز مشکلات شنوایی و حرکتی ندارد و همچنان حافظه اش به خوبی کار می کند.
دانشمندی به نام مانل استلر به نشریه اسپانیایی ABC گفت: “مغز او به خوبی کار می کند. او خاطرات چهار ساله خود را با وضوح عجیبی به یاد می آورد و هیچ نوع بیماری قلبی عروقی که در افراد مسن شایع است ندارد.” “
استلار، دانشمند مشهور اسپانیایی که روی ژنتیک و تأثیر آن بر سلامتی کار می کند، به تازگی با برانیاس آشنا شده و کنجکاو است که ساختار ژنتیکی او بر سن او تأثیر بگذارد.
پس از گفتگوی طولانی با برانیاس، او معتقد است که طول عمرش بیشتر از چیزی است که به نظر می رسد.
این زن استثنایی زندگی آسانی نداشته است. زمانی که در ایالات متحده بود، از یک زلزله، یک آتش سوزی بزرگ، هر دو جنگ جهانی، جنگ داخلی اسپانیا، همه گیری آنفولانزای اسپانیایی و اخیراً از کووید-19 در سال 2020 جان سالم به در برد.
او در جوانی پدرش را از دست داد و با خانواده اش با کشتی از ایالات متحده آمریکا به اسپانیا می رفت. طبق رکوردهای جهانی گینس، او بر اثر سل ریوی درگذشت.
او علاوه بر از دست دادن پدرش هنگام بازی با برادرانش در همان کشتی افتاد و شنوایی یک گوش خود را برای همیشه از دست داد.
استلر به ABC گفت: “ما می دانیم که سن تقویمی ماریا 116 سال است، اما باید سن بیولوژیکی او را تعیین کنیم.”
این دانشمند نمونه‌های بیولوژیکی از بزاق، خون و ادرار برانیاها را گرفت که ساتلر به ABC گفت که احتمالاً «قدیمی‌ترین» نمونه‌های بیولوژیکی هستند و ارزش علمی زیادی دارند.
آنها این نمونه ها را با دختر وسطی این زن 116 ساله که 79 سال سن دارد مقایسه می کنند.
اغلب از برانیاس در مورد راز طول عمرش سوال می شود و او با استفاده از حساب X خود به دیگران توصیه می کند.
او عمر طولانی خود را حاصل «نظم، آرامش، ارتباط خوب با دوستان و خانواده، ارتباط با طبیعت، ثبات عاطفی، دوری از نگرانی، دوری از پشیمانی، مثبت اندیشی و دوری از افراد سمی» می داند.
با این حال او شانس خود را در این امر موثر می داند.
استلر گفت: “به نظر می رسد که یک جزء ژنتیکی در این وجود دارد.” زیرا چند نفر از خانواده او بیش از 90 سال عمر کرده اند.
این نمونه‌های بیولوژیکی نادر امکان ارزیابی ژن‌های او را فراهم می‌کنند که منجر به پیشرفت‌هایی در تحقیقات دارویی می‌شود که ممکن است به درمان بیماری‌های مرتبط با افزایش سن و سرطان کمک کند.
برانیاس در حساب X خود نوشت که “بسیار خوشحال است که می تواند برای تحقیق و توسعه مفید باشد”.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا