یارانه به همه تعلق نمی گیرد/ یارانه سه دهک اول به تدریج قطع می شود

داود منظور گفت: 79 میلیون نفر در کشور یارانه می گیرند اما همه آنها مشمول یارانه نیستند.

به گزارش جهان تیتر؛ داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با بیان اینکه 800 هزار شغل در کشور ایجاد شده است، اظهار داشت: این میزان اشتغال باعث بیکاری در کشور شده است. این کشور به سطح بی سابقه ای در حدود 800000 تن می رسد. این در حالی است که نرخ بیکاری در ابتدای دولت حدود 11 درصد بود.

وی ادامه داد: اکنون نرخ بیکاری در بسیاری از استان ها بین 6 تا 7 درصد است. اگرچه نرخ بیکاری در برخی استان ها مانند ایلام، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان بیشتر است.

وی بیان کرد: آیت الله رئیسی معتقد به ساماندهی هر چه سریعتر مشکلات مردم در امر معیشتی و اقتصاد خانواده ها است و گلایه از گرانی و معیشت مردم دغدغه اصلی دولت است.

منظور اضافه کرد: امسال طرح کالابرگ را آغاز کردیم و در این طرح به اقشار کم درآمد کمک شده است تا 11 قلم فرآورده اصلی شامل لبنیات و پروتئین را در قالب کالابرگ با قیمت های مشابه سال گذشته خریداری کنند.

وی ادامه داد: مردم در ابتدا خیلی از طرح کالابرگ اطلاع نداشتند اما در دو سه ماه گذشته علاقه آنها به کالابرگ بیشتر شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: در مرحله بعدی طرح کالابرگ مربوط به جهیزیه خانواده های کم درآمد، هدفمندی یارانه ها خواهد بود و به همین دلیل سه دهک اول با درآمد بالاتر به تدریج قطع می شوند. یارانه به تعداد کمتری و به نیازمندان تعلق می گیرد. واقعی داده شود

وی افزود: 79 میلیون نفر در کشور یارانه دریافت می کنند اما به همه آنها یارانه تعلق نمی گیرد و یکی از سیاست های کشور هدایت یارانه ها به اقشار کم درآمد است.

منظور با اشاره به برنامه دولت برای کاهش تورم گفت: از ابتدای سال جاری دولت برای کاهش تورم تلاش کرده و این امر نتیجه داده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: در چهار ماه گذشته نرخ تورم ماهانه کشور کاهش یافته است و تلاش می کنیم هر ماه تا پایان سال یک و نیم درصد دیگر از نرخ تورم بکاهیم.

وی گفت: سیاست رئیس جمهور تثبیت نرخ ارز، ثابت نگه داشتن قیمت ها و حمایت از اقشار کم درآمد به طرق مختلف است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا