امدادگران برای کمک به افراد اوتیسم آموزش دیده اند

مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با تشریح اهمیت نقش سازمان های آموزشی در برخورد با افراد دارای طیف اوتیسم گفت: پس از اورژانس کشور، سازمان هلال احمر نیز به جمع سازمان های آموزش دیده برای برخورد با افراد اوتیسمی اضافه شد. 

به گزارش جهان تیتر؛ سعیده صالح غفاری مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با نقش مهم موسسات و سازمان های آموزشی در خصوص برخورد با افراد طیف اوتیسم گفت: با توجه به اینکه افراد مبتلا به اوتیسم خطر را درک نمی کنند و در مواقع بحران با چالش های شدیدتری مواجه می شوند. و آسیب، یکی از گروه های حساسی که باید در مورد اوتیسم آموزش داده شود، افراد شاغل در سازمان هلال احمر هستند.

وی به اقدامات انجمن اوتیسم ایران در راستای آموزش نهادها و سازمان های دولتی برای برخورد با افراد دارای اختلال اشاره کرد و گفت: این انجمن در سال های اخیر توانسته است نیروهای سازمان اورژانس کشور را در قسمت اعزام و عملیات آموزش دهد. نیروها با همکاری سازمان اورژانس کشور. و کد اوتیسم را به آنها اختصاص داده و تاکنون نزدیک به 12 هزار نفر در این زمینه آموزش دیده اند.

غفاری ادامه داد: انجمن اتیسم ایران با همکاری سازمان هلال احمر کشور، آموزش اختلال اتیسم را در دستور کار خود قرار داده است. طی برگزاری جلسه با معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، مدیر کل آموزش های همگانی معاونت آموزش و پژوهش و فناوری هلال احمر و مدیر کل آموزش های تخصصی و ضمن خدمت جمعیت هلال احمر نخستین دوره آموزی درباره اختلال طیف اتیسم را در این سازمان برگزار کرده ایم.

وی با بیان چگونگی آموزش نیروهای سازمان هلال احمر درباره افراد دارای اختلال اتیسم، تشریح کرد: آموزش های اختصاصی به نیروهای سازمان درباره مداخله متناسب و خدمات رسانی دربحران های طبیعی به این نیروها داده می شود.

مدیرعامل انجمن اتیسم ایران یادآور شد: جلسه آموزشی آشنایی با اختلال طیف اتیسم در دوره کشوری تربیت مربی تیم های سحر سازمان هلال احمر ویژه نمایندگان سطح کشوری در استان قزوین برگزار شد و دراین باره با پیشنهاد مدیر کل آموزش های تخصصی معاونت آموزشی هلال احمر دوره آشنایی بااختلال اتیسم تحت عنوان دوره های ضمن خدمت به تمامی پرسنل این سازمان در دستور کار قرار گرفت. قرار است تمامی نیروهای هلال احمر، سازمان امداد و نجات، معاونت توانبخشی و پرسنل ستادی در ساختمان این ساختمان با انواع رفتارهای افراد دارای اختلال اتیسم و چگونگی رویارویی با این افراد آموزش بینند.

این مقام مسئول در انجمن اتیسم ایران تأکید کرد: دوره های آموزشی آشنایی نیروهای امدادی هلال احمر برای مواجهه صحی با افراد دارای اختلال اتیسم از ۲۲ آبان ماه آغاز و تا ۲۴ این ماه ادامه داشت.

وی ابراز کرد: پس از سازمان اورژانس کشور، سازمان هلال احمر نیز به گروه های دوستدار اوتیسم پیوسته است که آماده ارائه خدمات بهتر به افراد اوتیستیک و خانواده های آنان است و امید است در مراحل بعدی بتوانیم همکاری لازم را داشته باشیم. با سایر سازمان های مرتبط با حوزه امداد و نجات با اوتیسم را نیز معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد شد دوره آموزشی تخصصی اختلال طیف اوتیسم برای تمامی ستادهای سازمان هلال احمر در تمام استان های کشور برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا