مرغداران خواستار افزایش قیمت مرغ شدند

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: در حال حاضر به طور متوسط 130 میلیون قطعه جوجه در مزارع مرغ گوشتی کشور جوجه ریزی می شود که با این میزان جوجه نیاز بازار به طور کامل تامین می شود.

به گزارش جهان تیتر؛ علی ابراهیمی مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اظهار کرد: در هیچ جای دنیا قیمت مصوبی برای محصول در نظر گرفته نمی شود زیرا هزینه های تولید متغیر است.

وی افزود: در اردیبهشت ماه امسال قیمت مرغ زنده 52 هزار تومان اعلام شد، در حالی که قیمت ذرت باید 11 هزار و 300 تومان، سویا 16 هزار و 300 تومان و جوجه یکروزه 17 هزار تومان باشد. قیمت سویا از 20 هزار تومان گذشت. و قیمت مرغ همیشه متغیر است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور ادامه داد: برآورد ما از قیمت جدید مرغ 60 هزار تومان است. به همین دلیل نامه ای با وزارت جهاد کشاورزی نوشته شد اما پس از گذشت یک ماه هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم و این نرخ تایید یا تکذیب نشده است. است.

وی تصریح کرد: نرخ خرید مرغ مازاد توسط شرکت پشتیبانی امور دام نیز باید بازنگری شود زیرا این نرخ با هزینه های تولیدکنندگان همخوانی ندارد.

ابراهیمی گفت: مسئولان همچنان در جلسات رسمی قیمت مرغ زنده را 52 هزار تومان اعلام می کنند اما حتی از اردیبهشت ماه این نرخ به صورت رسمی به مرغداران اعلام نشده است.

وی افزود: قیمت سویا در اردیبهشت ماه 16 هزار و 300 تومان اعلام شده بود اما هم اکنون شرکت پشتیبانی امور دام این محصول را با قیمت 20 هزار و 150 تومان به فروش می رساند.

ابراهیمی گفت: در حال حاضر مرغ زنده بر اساس وزن 58 تا 60 هزار تومان از مرغداران خریداری می شود و نقشی در قیمت گذاری این محصولات در بازار نداریم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به طور متوسط ماهانه 130 میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری های گوشتی کشور انجام می شود که با این میزان جوجه ریزی نیاز بازار به طور کامل تامین می شود.

بر اساس این گزارش، قیمت مرغ گرم مصرفی در تهران در محدوده 87 هزار تومان است. با افزایش جوجه ریزی و تولید، بازار مرغ در کشور آرام شده است. در مقطعی قیمت هر کیلوگرم مرغ از 100 هزار تومان گذشت.

قیمت مصوب مرغ در اردیبهشت ماه سال جاری 73 هزار تومان بود اما در شهریورماه رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی قیمت این محصول را برای مصرف کننده 78 هزار تومان اعلام کرد که البته وزارت جهاد کشاورزی این اقدام را انجام داد. این نرخ را تایید یا رد نکنید.

واردات نهاده های دامی مصرفی در خوراک دام و طیور منوط به تخصیص ارز یارانه ای است که به این منظور دولت بر بازار این محصولات نظارت دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا