یعنی فقط مترو خانه‌های پرند را گران می‌کند؟ / جدول قیمت‌ها

در شرایط رکود اگرچه باز شدن مترو و دسترسی مردم به مترو در قیمت مسکن در منطقه موثر است، اما این تاثیر را در فاز یک پروژه که محل قرارگیری ایستگاه مترو است، شاهد هستیم.

به گزارش جهان تیتر؛ یکی از مهمترین عوامل موثر بر ارزش افزوده یک شهر و منطقه خدمات شهری و در بین تمامی خدمات یکی از مهمترین آنها دسترسی به حمل و نقل عمومی است. به خصوص در شهرها و حومه شهر مادر این موضوع اهمیت زیادی پیدا می کند زیرا بیشتر ساکنان این مناطق را افرادی از دهک های کم درآمد تشکیل می دهند که هزینه ایاب و ذهاب سهم قابل توجهی در سبد خانوار آنها دارد و در این شرایط دسترسی آسان و ارزان به حمل و نقل می تواند عامل مهمی برای انتخاب محل زندگی باشد.

اخیرا متروی جدید شهر پرند در شهر رباط کریم واقع در کیلومتری جنوب غربی شهر تهران که در امتداد خط اول متروی تهران است افتتاح شد و خط یک متروی شهر پرند به طول 50 کیلومتر از ایستگاه شهید در خط یک می باشد. به شهر جدید پرند. و شهروندان می توانند مستقیماً از تجریش به پرند و بالعکس با مترو سفر کنند.

به گفته آرش صیادی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند راه اندازی مترو پرند در افزایش ارزش افزوده این منطقه موثر خواهد بود و موضوع مهم شهرهای اطراف کلانشهرها حمل و نقل عمومی است و قبل از آن مهم ترین موضوع. چالش شهر جدید پرند حمل و نقل است. رایج بود که قسمت مهم آن اتصال به شبکه حمل و نقل عمومی شهر مادر است، در شرایطی که مترو پرند به خطی از مترو تهران متصل است، در واقع به یک مدل حمل و نقل با کیفیت و در دسترس متصل است. زیرا هر یک از نقاط تهران بدون توجه به مقصد، دسترسی مترو به آن مقصد از خط 1 و اتصال خط 1 به سایر خطوط مترو وجود دارد و قطعا این میزان دسترسی از طریق حمل و نقل عمومی ارزان ارزش افزوده ای در منطقه ایجاد می کند.

وی ادامه داد: در شرایط رکودی هر چند افتتاح مترو و دسترسی مردم به مترو در بهای مسکن منطقه موثر است اما این اثرگذاری را در فاز یک پرند می‌بینیم که موقعیتی دارد که ایستگاه مترو در آن واقع شده است.

در جدول زیر قیمت خانه‌های پرند در فازهای مختلف از جمله فاز یک آمده است:

متراژ-امکانات محدوده قیمت(تومان)
۶۰متر-۱۵ساله-فقط انباری فاز یک ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون
۱۳۰متر-نوساز-انباری وپارکینگ فازیک ۵ میلیاردو۳۰۰ میلیون
۸۴متر-۷ساله-آسانسور و پارکینگ فاز۶ ۱میلیارد و ۶۵۰ میلیون
۸۰متر-۴ساله-بدون پارکینگ فاز۵ ۱میلیارد و ۳۵۰ میلیون
۸۰متر-نوساز-انباری،پارکینگ،آسانسور فاز۷ ۱میلیارد و ۵۵۰ میلیون
۷۵متر-نوساز-انباری،پارکینگ،آسانسور فاز۴ ۱میلیارد و ۳۰۰ میلیون
۷۶متر-نوساز-انباری،پارکینگ،آسانسور فاز۲ ۱میلیارد و۶۰۰ میلیون

۲۲۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا