عجیب ترین شبکه تلویزیونی با مجریان عجیب تر/عکس

در شبکه خبری ویژه ای به نام «کانال 1» که قرار است در سال 2024 راه اندازی شود، گویندگان اخبار تولید شده توسط هوش مصنوعی توانایی های مافوق بشری را به نمایش خواهند گذاشت.

به گزارش جهان تیتر؛ شبکه خبری جهانی جدید در سال 2024 راه اندازی می شود که هوش مصنوعی را به طور کامل جایگزین انسان برای خواندن اخبار خواهد کرد. مجریانی که برخی از توانایی‌های مافوق بشری را به نمایش می‌گذارند که نشان می‌دهد روزهای گویندگان اخبار بشر به شماره افتاده است.

مجریان خبر مصنوعی این کانال خبری معروف به کانال 1 در اشکال و اندازه های مختلف می باشند. همه آنها می توانند کم و بیش به هر زبانی صحبت کنند، در حالی که با زبان بدن سفت و رسمی رایج در بین مجریان اخبار آشنا هستند. آنها حتی می توانند به اندازه مجریان خبر برای بیان شوخ طبعی تلاش کنند.

این یک سرویس جمع‌آوری اخبار کاملاً شخصی و محلی خواهد بود و این شبکه از هوش مصنوعی برای تولید اخبار خود استفاده نمی‌کند، بلکه گزارش‌های انسانی را از «منابع مورد اعتماد» در سراسر جهان جمع‌آوری می‌کند، سپس آنها را به‌عنوان داستان‌های خبری روایی و ویرایش شده ارائه می‌کند.

عجیب‌ترین شبکه تلویزیون با مجریانی عجیب‌تر/ عکس

این رخداد به خودی خود انقلابی خواهد بود. ضمن این که وقتی پای هوش مصنوعی مولد در میان باشد، بسیاری از قابلیت‌های اضافی در دسترس خواهد بود. به عنوان مثال در برخی موارد، می‌توان فیلم‌هایی از رویدادهایی ایجاد کرد که دوربین‌ها آن را ثبت نکرده‌اند. همچنان می‌تواند اطلاعات مهم یا نکات ظریفی را برای یک گزارش خبری ارائه کند.

پژوهشگران می‌گویند هر کجا که از هوش مصنوعی استفاده شده باشد یا به هر طریقی منابع موجود یا تصاویر واقعی رویدادها تغییر یافته باشد، به بیننده این تغییر را متذکر می‌شود. ضمن اینکه ویراستاران و تولیدکنندگان انسانی نیز در فرآیند بررسی دقت و وضوح در هر مرحله از فرآیند نقش دارند.

هوش مصنوعی علاوه بر ایجاد فیلم‌ها و تصاویر برای همراهی با گزارش‌ها می‌تواند برای ترجمه گزارش‌های شاهدان عینی به هر زبانی، با حرکات مناسب لب و حفظ شخصیت منحصر به فرد صوتی گوینده اصلی استفاده شود. همچنین هوش مصنوعی می‌تواند تجزیه و تحلیل خود را اضافه کند.

یکی از این مجریان غیر واقعی می‌گوید: کانال ۱، یک راه منحصر به فرد جدید برای سنجش احساسات ایجاد کرده است و از توانایی هوش مصنوعی ما برای خواندن و تجزیه و تحلیل تقریباً فوری داده‌ها استفاده می‌کند. مثلا من به سرعت آخرین ۳۰ هزار توییت ارسال شده در مورد سایبرتراک(Cybertruck) –وانت برقی تازه عرضه شده تسلا- را خواندم و دریافتم که بر اساس ایموجی‌هایی که مردم استفاده می‌کنند، احساسات در مورد این وسیله نقلیه بسیار متفاوت است.

 

به نظر می‌رسد این سیستم همچنین می‌تواند از اخبار بازار سهام و سایر منابع زنده، زمینه‌های مرتبط را استخراج کند.

کانال ۱ با برنامه‌های خبری روزانه برای کشورها و زبان‌های سراسر جهان کار خود را آغاز خواهد کرد، اما زمانی که شروع به ارائه‌های اختصاصی از طریق یک برنامه تلفن هوشمند کند، به پتانسیل کامل خود خواهد رسید.

این سیستم به شما امکان می‌دهد مجری، زبان و سبک خود را انتخاب کنید. خبرها و داستان‌های متناسب با سلیقه شخصی شما را برای شما به ارمغان می‌آورد که از غول‌های خبری مانند رویترز و آسوشیتدپرس تهیه شده و به روشی که دوست دارید، با اطلاعات دقیق و در زمان دلخواه شما ارائه می‌شود.

دهان این مجریان هوش مصنوعی به خوبی با صدای آنها همگام شده است و حتی اگر برخی از حرکات دست تکراری، حواس‌پرت کننده و اشتباه در میان باشد، با پیشرفت این فناوری بهبود خواهد یافت.

به نظر می رسد یک اتاق خبر که توسط انسان اداره می شود در درازمدت با سیستمی که بتواند اخبار شخصی سازی شده را با چنین سرعتی ارائه دهد، رقابت کند. البته هنوز هم نیاز به حضور خبرنگاران انسانی در میدان برای فیلمبرداری و نوشتن در مورد چیزها وجود دارد، اما بقیه مراحل با هوش مصنوعی بسیار سریع انجام می شود.

طبیعتاً پیامدهایی برای رسانه های سنتی وجود خواهد داشت. مطمئناً باد به نفع آنها نیست، به خصوص برای سایت هایی که از محتوای تولید شده با هوش مصنوعی استفاده نمی کنند.

البته صنعت رسانه تنها صنعتی نیست که با تغییرات انقلابی مواجه است و هوش مصنوعی مولد شروع به دگرگونی بسیاری از صنایع و زمینه ها کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا