شمارش معکوس برای افتتاح مترو پرند

مترو پرند پس از 18 سال در آستانه افتتاح قرار گرفت. مشکل برق حل شد تست داغ انجام شده و به زودی عملیات شروع می شود.

به گزارش جهان تیتر؛ بعد از 18 سال بالاخره تست گرم خط مترو پرند انجام شد. به زودی مسیر ریلی پرند به طول 19 کیلومتر آماده بهره برداری می شود.

مطالعات مترو پرند از سال ۱۳۸۴ شروع و عملیات اجرایی از سال ۹۱ توسط شهرداری تهران آغاز شد. قرار بود که مترو پرند در نیمه اول سال جاری افتتاح شود اما به دلیل عدم تأمین فیدرهای برق کار افتتاح به تعویق افتاد.

شرکت برق فیدر دارد/ ایمنی با تکمیل خط زرد بالا می رود

پس از پیگیری های انجام شده، دو فیدر برق در اختیار مترو قرار گرفت و به گفته ظهرابی، قائم مقام شرکت مترو تهران و حومه، پیمانکار در حال انجام عملیات عمرانی برای تکمیل خط زرد مترو است، زیرا اگر این زرد خط کامل نشده است، احتمال تصادف زیاد است. است.

مترو پرند آماده بهره برداری قرار است منبع اصلی تامین برق، پست های برق در مسیر، پست های داخلی ایستگاه مترو مورد بررسی فنی قرار گیرد تا با اخذ تاییدیه های نهایی، خدمات رسانی به شهروندان پروازی آغاز شود.

تست گرم مترو پرند انجام شد؛ بهره برداری در آینده نزدیک

بر اساس این گزارش، پروژه مترو پرند سال‌ها بلاتکلیف مانده بود و هر بار مسؤولین وعده افتتاح می‌دادند اما به دلیل عدم تامین منابع مالی این پروژه مسکوت ماند. عملیات سازه‌ای پروژه تکمیل شده و کار برق‌رسانی هم در گام نهایی است. محسن هرمزی معاون حمل و نقل ترافیک شهر تهران گفت مشکلات برطرف، تست گرم انجام و این خط به زودی در دسترس عموم قرار می‌گیرد و در ابتدا با سه رام قطار فعالیت آغاز می‌شود.

انتظار چندین ساله مردم پرند رو به اتمام است و یکی از گره‌های ترافیکی جنوب تهران با این افتتاح این پروژه باز می‌شود. با راه‌اندازی این خط شهروندان به راحتی می‌توانند به تهران تردد کنند. پرند بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و روزانه تعداد زیادی سفر به تهران انجام می‌شود که با راه‌اندازی خط مترو، این سفرها ساماندهی می‌شود.

مترو پرند به صورت دو باند افتتاح می‌شود

ابتدا قرار بود تنها یک لاین خط باز شود و لاین بعدی دیرتر شروع به کار کند. علیرضا زاکانی شهردار تهران تاکید می کند که مترو پرند در دو خطه افتتاح می شود و این پروژه در مرحله نهایی است.

بر اساس این گزارش، توسعه خطوط مترو باعث تسهیل در تردد و همچنین کاهش ترافیک و آلودگی هوا که دو معضل اصلی تهرانی ها است، موثر است. تست گرم خط مترو پرند با موفقیت به پایان رسید و شمارش معکوس برای افتتاح آغاز شد.

بر اساس این گزارش مسیر توسعه جنوبی خط یک مترو از ایستگاه شهید آغاز و به پرند می رسد. شهرداری تهران تنها مجری ساخت است و منابع این پروژه از سوی دولت تامین شده است. چندین بار برای افتتاح مترو پرند قول هایی داده شده است اما به گفته مسئولان شهری این بار به دلیل مشکلات آماری قطعا با تست گرم آغاز می شود و در آینده نزدیک عملیات اجرایی انجام می شود. البته برخی از مسئولان از افتتاح این پروژه در اواخر آبان ماه خبر دادند و برخی دیگر نیز اعلام کردند که این پروژه اواخر پاییز به بهره برداری می رسد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا