رقیب توییتر دو میلیون کاربر دارد!

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Bluesky که یکی از رقبای X (توییتر سابق) محسوب می شود، اکنون دو میلیون کاربر فعال دارد.

BlueSky، شبکه اجتماعی غیرمتمرکز جایگزین X (توییتر سابق) می‌گوید تنها دو ماه پس از رسیدن به یک میلیون کاربر، از دو میلیون کاربر گذشته است. این شرکت همچنین در حال افزودن یک رابط وب عمومی است که می تواند به جذابیت بیشتر آن برای روزنامه نگاران و سایر کاربران کمک کند.

به گزارش جهان تیتر؛ یکی از بزرگترین موانع BlueSky برای جذب کاربران بیشتر این است که مردم نمی توانند پیوندهای پست ها را بدون ایجاد حساب مشاهده کنند، بنابراین یک رابط وب عمومی در نهایت به حل این مشکل کمک می کند. طبق اعلام رسمی Bluesky، این رابط عمومی قرار است در پایان ماه جاری ارائه شود.

BlueSky از نظر فنی یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز است و بر اساس پروتکل AT ساخته شده است، اما کاربران باید از طریق شبکه اصلی شرکت برای ثبت نام در BlueSky (که هنوز فقط با دعوتنامه مجاز است) مراجعه کنند.

یک شبکه یکپارچه به کاربران اجازه می دهد به جای یک پلت فرم مرکزی بزرگ مانند اکثر ساختار شبکه های اجتماعی، از طریق ارائه دهندگان مختلف پست کنند. در حال حاضر، Mastodon برجسته ترین پلتفرم غیرمتمرکز مشابه توییتر است که از چندین ارائه دهنده پشتیبانی می کند و روزنامه نگاران و کارشناسان بسیاری را به خود جذب کرده است.

BlueSky همچنین تأیید کرد که اخیراً ویژگی‌هایی مانند اعلان‌های تلفن، تأیید ایمیل برای حساب‌های کاربری و بهبود دسترسی را به برنامه خود اضافه کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا