دو اختراع جوان ایرانی برای حفاظت از جان کوهنوردان و چتربازان

رضا شاه ولیتی مخترع کلاه و کوله پشتی هوشمند می گوید اختراع او برای نجات جان کوهنوردان و چتربازان گم شده و آسیب دیده است. او که دارای مدال های برنز و نقره اختراعات جهان است مدت هاست منتظر سرمایه گذار برای تولید و تجاری سازی اختراعاتش بوده است.

به گزارش جهان تیتر؛  در سومین دوره مسابقات جهانی نوآوری و اختراعات فدراسیون جهانی مخترعان (IFIA) که از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۲ آگوست سال ۲۰۲۳ میلادی -برابر با ۲۹ لغایت ۳۱ مرداد سال ۱۴۰۲ شمسی- و با حضور بیش از ۸۳۰ اختراع از ۳۶ کشور جهان از جمله:ایران،چین،لهستان،روسیه،برزیل،استرالیا،هنگ کنگ،مالزی،قطر،لبنان،مراکش و سایر کشور ها در مقر فدراسیون جهانی مخترعان (IFIA) واقع در شهر ژنو کشور سوئیس برگزار شد شرکت و با یکی از اختراعات خود به نام: (کوله پشتی کوهستانی با قابلیت نجات و ردیابی دقیق محل افراد) موفق به کسب مدال نقره جهانی اختراعات شد.

رضا شاه ولایتی

شایان ذکر است که این مخترع جوان سال گذشته نیز با یکی دیگر از اختراعات خود به نام کلاه ایمنی چتر نجات موفق به کسب مدال برنز جهانی اختراعات و همچنین عضویت دائمی در فدراسیون بین المللی مخترعان (IFIA) و عنوان مخترع برجسته (مخترع برتر) شد. Inv) در این نیز رکورد خاص خود را دارد

رضا شاه ولایتی به خبرنگار رکنا گفت: کلاه چتر نجات قابلیت های مختلفی دارد که از آن جمله می توان به جلوگیری از برخورد چتربازان هنگام سقوط و یافتن محل فرود آنها اشاره کرد. همچنین به طور مداوم علائم حیاتی و شرایط جسمانی افراد را زیر نظر دارد. همچنین به یافتن افرادی که گم شده اند کمک می کند.

وی گفت: این محصول هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است. در حال حاضر در حال بررسی و مذاکره با برخی از تولیدکنندگان برای ساخت محصول هستیم.

وی افزود: انجمن ورزش های هوایی نیز محصول مورد نظر را دیده و بسیار استقبال کرده است.

شاه ولایتی گفت: از مسئولان تقاضا دارم به مخترعین توجه ویژه داشته باشند و با ارائه تسهیلات راه را برای آنها هموار کنند.

 منبع: رکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا