خودروهای توقیف شده در غرب تهران ترخیص می شوند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران از ترخیص خودروهای رسوبی توقیف شده در پارکینگ های شهرهای غرب استان تهران خبر داد.

به گزارش جهان تیتر؛ سرهنگ “ایوب وشنی زرگران” با اشاره به جزئیات این خبر گفت: شهروندان شهرستان های تابعه غرب استان تهران که خودروهای آنها در سال 1398 و قبل از آن توقیف شده است می توانند به دفاتر پلیس +10 و یا واحد توقیف مراجعه کنند. و با حضور مالک یا متصرف قانونی و با اثبات مالکیت از قبیل سند مالکیت، کارت خودرو، قبض پارکینگ، خودروی خود را ترخیص کنند.

وی گفت: طبق دستورالعمل خودروهایی که فاقد بیمه نامه شخص ثالث و همچنین فاقد گواهینامه رانندگی هستند، می توانند با ارائه تعهدنامه مبنی بر عدم تردد وسیله نقلیه خود تا زمان اخذ بیمه نامه و معرفی، ترخیص کنند.

وشنی زرگان همچنین درباره ترخیص خودروهایی که در اجرای دستورات قضایی و یا توسط پلیس تخصصی فرجا توقیف شده بودند، گفت: بر اساس ابلاغیه صادره، خودروهایی که در بازه زمانی فوق و در اجرای دستورات مقام قضایی و یا توسط مقامات قضایی توقیف شدند. پلیس های تخصصی فراجا (پلیس) آگاهی، پلیس مبارزه با مواد مخدر و …) توقیف شدند، پس از طی مراحل قانونی مربوطه و تاثیر بلامانع ترخیص در سامانه توسط پلیس تخصصی، در مراحل ترخیص قرار خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: در صورت توقف خودرو در ایست در سامانه شماره گذاری به دلیل ثبت توقیف «با مراجعه به نیروی انتظامی جهت معاینه فنی و تخصصی» پلیس راهنمایی و رانندگی محل توقیف نسبت به انجام عملیات فنی و تخصصی اقدام کند. بازرسی توسط کارشناسان شماره گذاری و در صورت تایید اصالت و رفع مشکل موضوع به واحد ثبت توقیف منعکس می شود تا در سامانه شماره گذاری رفع و متعاقبا خودرو توقیف شود.

رئیس پلیس راه فرماندهی غرب استان تهران درباره خودروهای مسروقه و غیراصیل گفت: خودروهایی که به دلیل موانع قانونی از جمله خودروهای مسروقه، قاچاق و … فاقد اصالت هستند و قابلیت شماره گذاری را ندارند. ، پس از اخذ دستور مقام قضایی رسیدگی می شود. مشمول این دستورالعمل و فرآیند ترخیص ویژه نخواهد بود.

سرهنگ وشنی زرگران درباره بخشودگی جرایم رانندگی و سایر امتیازات ویژه در نظر گرفته شده برای ترخیص خودروهای رسوبی توقیف شده خاطرنشان کرد: از دیگر تسهیلات و مشوق های ویژه در نظر گرفته شده برای ترخیص این گونه خودروها، بخشودگی دو برابر اصل سوابق تخلفات رانندگی، عدم وجود تسویه عوارض شهرداری و عوارض طرح ترافیک و آزادراه، فراهم کردن شرایط توزیع جرایم راهنمایی و رانندگی با اعطای فرصت یک ساله، تخفیف در هزینه ایست و امکان معافیت جریمه دیرکرد تمدید و تقسیم مبلغ الزامی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا