خزعلی: در دوره ما ازدواج قبل از سن بلوغ دختران کمتر شده است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تأکید بر تعیین «بلوغ» از سوی دادگاه برای ازدواج دختران جوان و زیر سن قانونی، این موضوع را ناشی از مسائل «فرهنگی» به ویژه در میان برخی اقوام دانست و تأکید کرد: در 1401 ازدواج قبل از بلوغ در دختران کاهش می یابد.

به گزارش جهان تیتر؛ انسیه خزعلی در پنجمین اجلاس مجمع عالی بسیج دانشجویی کشور با اشاره به موضوع ازدواج دختران در سنین پایین اظهار داشت: بلوغ قانونی در دختران باید توسط دادگاه تعیین شود.

وی عمده ازدواج های زیر سن قانونی دختران را مربوط به مسائل فرهنگی دانست و تصریح کرد: باید در خصوص فرهنگ سازی خانواده ها به ویژه برای برخی اقوام که ممکن است دارای این فرهنگ باشند، اقدامات و اقدامات ویژه و لازم انجام شود.

خزعلی ادامه داد: اما در دوره ما یعنی سال 1401 ازدواج دختران قبل از سن بلوغ کاهش یافته است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه مشکل کنونی جامعه را بالا رفتن سن ازدواج دختران و حتی دختران روستایی خواند و گفت: با توجه به مهاجرت پسران از روستاها به شهرها این مشکل به وجود آمده و در نتیجه سن ازدواج دختران در برخی روستاها افزایش یافته است.

وی در ادامه یکی از دغدغه های موجود را وجود مدارس مختلط دانست و گفت: یکی از دغدغه های ما عدم وجود مدارس مختلط است اما به دلیل کمبود امکانات متاسفانه در برخی روستاها مدارس مختلط داریم.

خزعلی همچنین از برنامه ریزی برای حمایت از پوشاک با حجاب و کاهش قیمت چادر خبر داد اما آن را کافی ندانست و گفت: این اقدامات انجام شده است اما کم است و هنوز اثری ندارد و اثری در آن دیده نمی شود. جامعه، بنابراین هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

وی افزود: اخیرا سفری به شهرکرد داشتیم و از کارخانه تولید چادر بازدید کردیم. منتظر تسهیلاتی برای سه برابر شدن ظرفیت تولید چادر بودند که ما درخواست کردیم و امیدواریم حمایت شود و عملیاتی شود. برخی از مواردی که مطرح می شود درست است و دغدغه رئیس جمهور است و با جدیت پیگیری می کنند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: قرار است در هر استانی بازارچه هایی برای فروش لباس های با حجاب افتتاح شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا