خرید 2.6 میلیارد دلار بیت کوین توسط نهنگ ها؛ قیمت بیت کوین کجا خواهد رفت؟


نهنگ ها با تزریق 16.6 میلیارد دلار به بیت کوین 140000 بیت کوین خریداری کرده اند. این افزایش فعالیت شبکه احتمالاً نشان دهنده یک موج صعودی برای آینده این دارایی دیجیتال است.

به گزارش جهان تیتر و به نقل از beincrypto، بیت کوین همچنان در خط مقدم ارزهای رمزنگاری شده محبوب برای سرمایه گذاران باقی مانده است و اخیرا شاهد خرید سنگین نهنگ های بازار بوده ایم.

این بازیگران اصلی در بازار ارزهای دیجیتال، حرکت‌های جسورانه‌ای انجام داده‌اند که نوید عصر تحول‌آفرین برای ارزش‌گذاری آینده بیت‌کوین است.

نهنگ ها میلیاردها دلار بیت کوین خریدند

نهنگ های بیت کوین در سه هفته گذشته 140 هزار بیت کوین خریده اند و 16.6 میلیارد دلار به این ارز دیجیتال پرچمدار تزریق کرده اند. این افزایش خرید نهنگ ها انتظارات و تردیدهای زیادی را در بین سرمایه گذاران ایجاد کرده است.

خرید این نهنگ های بزرگ نشان دهنده یک رای اعتماد قوی در جهت آینده بیت کوین است. از نظر تاریخی، چنین انباشت قابل توجهی پیش درآمدی برای حرکت های قابل توجه قیمت بوده است که نشان می دهد بازار ارزهای دیجیتال احتمالاً در آستانه یک موج صعودی دیگر است.

الگوی احتکار بیت کوین توسط نهنگ ها
الگوی احتکار بیت کوین توسط نهنگ ها

با این حال، با وجود خوش بینی بسیاری از سرمایه گذاران، همه ناظران بازار دیدگاه مثبتی نسبت به این اتفاق ندارند. شک و تردید همچنان در بازار وجود دارد و برخی از تحلیلگران به سرمایه گذاران در مورد نوسانات احتمالی پیش رو هشدار می دهند.

Rekt Capital، یکی از کارشناسان برجسته در زمینه تحلیل ارزهای دیجیتال، بیان کرد:

یک اصلاح دیگر تا رویداد نصف شدن باقی مانده است. داده های تاریخی نشان می دهد که این اصلاح ممکن است در اواخر مارس یا آوریل (اواسط آوریل تا می سال آینده) رخ دهد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بر اساس تحلیلی که توسط کوین تلگراف انجام شده است، رالی بیت کوین قیمت آن را به مقاومت بالای 48970 دلار رسانده است و احتمالاً شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها در اینجا خواهیم بود.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

شیب مثبت میانگین متحرک نمایی 20 روزه در نرخ 44164 دلار و ورود اندیکاتور RSI به منطقه اشباع خرید نشان می دهد که در حرکت صعودی شاهد مقاومت چندانی نخواهیم بود. اگر خریداران قیمت بیت کوین را به بالاتر از سطح 48970 دلار برسانند، BTC/USDT ممکن است تا 52000 دلار افزایش یابد. اگر این سطح را از جلو حذف کنیم، رالی بیت کوین می تواند تا 60000 دلار ادامه یابد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش پیدا کند، نشان دهنده تثبیت احتمالی بین 44700 تا 48970 دلار برای چند روز آینده خواهد بود. روند کوتاه مدت بیت کوین با شکست نزولی متحرک نمایی 20 روزه تضعیف خواهد شد.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT
نمودار 4 ساعته BTC/USDT

اما در نمودار 4 ساعته می بینیم که حرکت شدید RSI بیت کوین به منطقه اشباع خرید منجر شده است و این بدان معناست که احتمال اصلاح قیمت در کوتاه مدت وجود دارد. خرس ها باید قیمت را به زیر EMA 20 دوره ای برسانند تا از عقب نشینی عمیق تر به سمت SMA دوره 50 اطمینان حاصل کنند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا با زدن میانگین متحرک 20 دوره ای به سمت بالا رد شود، به معنای خرید گاوها همزمان با کاهش قیمت است. در چنین شرایطی، این جفت ارز ممکن است از سطح 48970 دلار خارج شود و به سمت مقاومت اصلی بعدی خود در 52000 دلار حرکت کند.

این مقاله بر اساس منابع رسانه ای و نظر کارشناسان بازار نوشته شده است و به منزله مشاوره مالی نیست. Valex هیچ تصمیم مالی بر اساس این محتوا را تایید نمی کند. لازم است قبل از هر سرمایه گذاری تحقیقات کاملی انجام شود و از مشاوران مالی خبره و مورد اعتماد کمک گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا