حمل ۱۰ میلیون تن کالا توسط ناوگان جاده ای استان زنجان

گزارش کردن بازار غلامرضا کرمی به نقل از بزرگراه زنجان گفت: در استان 88 تعداد 6 هزار و 350 شرکت حمل و نقل بار سبک، سنگین و نیمه سنگین با حدود 8 هزار و 500 راننده حرفه ای (دارای کارت هوشمند) وجود دارد.

وی گفت: در 10 ماه گذشته نزدیک به 10 میلیون تن انواع محموله با شرکت 625 هزار بارنامه حمل شده که نسبت به سال گذشته 13 درصد رشد نشان می دهد.

کرمی با اشاره به عمده کالاهای جابجا شده در ده ماه گذشته افزود: خاک معدنی، کنسانتره سنگ آهن و سیمان از جمله سه کالای اصلی جابه جا شده است.

وی در ادامه گفت: بیشترین کالای حمل شده در شهرستان های زنجان، ابهر و خدابنده ثبت شده است.

کرمی با بیان اینکه 37 شرکت مسافربری در استان فعال هستند افزود: 177 هزار سفر در 10 ماه امسال با انواع ناوگان مسافربری اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری استیجاری انجام شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با تشریح برنامه های اداره ایمنی و ترافیک از ارائه آموزش مبانی ایمنی و ترافیک و تصادفات جاده ای در طول سال به دانش آموزان خبر داد. از مدارس حاشیه راه استان و افزود: ایمنی راکبان موتورسیکلت، توزیع شبرنگ، چراغ، کلاه ایمنی و دستکش به جامعه هدف از دیگر موارد در دست اجرا است.

کرمی افزود: آموزش کنترل ناوگان باری و مسافری عمومی با هدف افزایش ضریب ایمنی یکی از طرح های در حال اجرا در محورهای مواصلاتی استان است که ضمن کنترل اسناد حمل و نقل، رعایت نکات ایمنی ناوگان مورد ارزیابی قرار می گیرد و با متخلفان از قانون برخورد می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا