حقوق کارمندان و بازنشستگان قرار است چه تغییری کند؟/ رقم پیشنهادی دولت مشخص شد

وضعیت حقوق و دستمزد هنوز مشخص نیست. یک نماینده مجلس می گوید: در برنامه هفتم توسعه درباره حقوق بازنشستگان تصمیمی گرفته نشده است اما جهت گیری بودجه 1403 به سمت افزایش حقوق کارمندان و کارگران است.
به گزارش جهان تیتر؛ یکی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید: هنوز در مورد حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه تصمیمی گرفته نشده است اما آنچه از بودجه شنیده می شود افزایش حقوق کارمندان و کارگران است.
موسوی لارگانی در عین حال از افزایش حقوق در سال آینده خبر داد چرا که پیش از این بخشنامه بودجه 1403 افزایش 20 درصدی حقوق در سال آینده را اعلام کرده بود. با در نظر گرفتن حداقل حقوق هفت میلیون تومانی برای هر کارمند در سال جاری، به نظر می رسد این گروه در سال آینده به حقوق ۹ میلیون تومانی برسد که با توجه به ادامه تورم بالای ۴۰ درصدی برای اقتصاد ایران رقم بسیار ناچیزی است.
ناگفته نماند که تنها نتیجه جلسه هشتم آبان ماه بحث اسکان کارگران و تخصیص سطل های الکترونیکی بود و تصمیم گیری نهایی درباره آنها به زمان نامعلومی موکول شد. اکنون بسیاری از کارگران منتظر برگزاری جلسه در روزهای پایانی آبان هستند تا آنها را از این بلاتکلیفی خارج کنند.

وضعیت حقوق بازنشستگان نامعلوم است

حاجی دلیگانی نماینده یازدهمین دوره شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و همچنین تامین اجتماعی گفت: در در برنامه هفتم توسعه به ویژه در مورد حقوق بازنشستگان لشکری تصمیمی در مورد کشور و همچنین مستمری بگیران تامین اجتماعی گرفته نشده است و آنچه در برنامه هفتم در این مورد آمده است اصلا کافی نیست.
وی افزود: در این راستا از دولت درخواست کردیم که با توجه به شرایط اقتصادی جامعه پیشنهاد مشخص و شفافی را ارائه کند که جامع و کامل باشد تا مجلس بررسی و تصویب کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا