جزئیات ارائه «سبد غذایی رایگان» به مادران باردار/ با اولویت در 8 استان کم برخوردار

مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات اجرای طرح ملی یسنا در راستای حمایت از 27 هزار مادر شیرده دهک اول درآمدی با اولویت 8 دهک پایین را تشریح کرد.

به گزارش جهان تیتر؛ دکتر زهرا قیومی با اشاره به اجرای طرح امنیت غذایی کودکان با تغذیه ناکافی، اظهار کرد: در این طرح کودکان دچار کم وزنی، کوتاهی قد و لاغری از سوی وزارت بهداشت به وزارت رفاه معرفی شدند و پس از استحقاق‌سنجی خانوارها، کودکان خانوار دهک‌های اول تا هفتم شناسایی و تحت پوشش طرح امنیت غذایی وزارت رفاه قرار گرفته و اعتبار یک میلیون تومانی به کودکان مشمول در خانوارهای دهک ۱ تا ۵ و ۶۰۰ هزار تومانی به کودکان مشمول در خانوارهای دهک ۶ و ۷ جهت تهیه بسته رایگان غذایی تعلق گرفت.

وی افزود: برای حفظ کرامت انسانی و تامین نیازهای فرزندان این خانواده ها سبدی حاوی اقلامی مانند لبنیات (شامل شیر، ماست و پنیر)، پروتئین (از جمله تخم مرغ، مرغ، گوشت قرمز با… تاکید بر گوشت گوساله به دلیل کیفیت بالاتر) پروتئین آن در مقایسه با گوشت گوسفندی، حبوبات (با تاکید بر عدس چون در رشد کودکان موثرتر است)، نان و غلات، سبزیجات و میوه ها (مانند گوجه فرنگی، هویج، کدو سبز). و پیاز)، خرما، آجیل / بلغور گندم برای خرید خانواده ها از طریق ارائه در پلت فرم کاتالوگ طرح الکترونیکی تعریف می شوند.

مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین برای 27 هزار مادر شیرده دهک اول درآمدی با اولویت 8 استان پایین و همچنین توجه به نرخ باروری سبد غذایی رایگان ارائه می کند. از شهرستان های استان های هدف نیز در قالب این طرح کالابرگ الکترونیک اعلام کرد و گفت: این مادران می توانند تا پایان سال جاری با اخذ 400 هزار تومان یارانه از اقلام معین سبد غذایی از فروشگاه های قرارداد کالابرگ الکترونیک استفاده کنند.

به گفته قیومی، این طرح که با همکاری بنیاد کرامت رضوی – آستان قدس رضوی، بنیاد 15 خرداد، ستاد اجرایی فرمان امام و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) انجام می شود، در راستای اجرای مفاد ماده 24 قانون حمایت از خانواده و جوانان در سبدهای غذایی و بهداشتی رایگان به مادران باردار و شیرده نیازمند دارای فرزند زیر 2 سال ارائه می شود، بنابراین علاوه بر سبد غذایی در صورت تامین اعتبار، به مادران نیز اعطا می شود. بسته بهداشتی و پوشاک بر اساس برنامه ریزی. اقلام را می توان از طریق فروشگاه های کاتالوگ الکترونیکی نیز خریداری کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این مبلغ برای مادران مشمول طرح در دهه اول به غیر از مبلغ یارانه ای است که به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا