بحران برای ایلان ماسک؛ بزرگترین برند جهان رابطه خود را با X قطع کرد

بحران برای ایلان ماسک؛ بزرگترین برند جهان رابطه خود را با X قطع کرد

به گزارش جهان تیتر و به نقل از رویترز، شرکت Walmart، صاحب بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی جهان، روز جمعه اعلام کرد که در شبکه های اجتماعی X. Walmart که بزرگترین برند جهان از نظر درآمد محسوب می شود، مانند بسیاری از برندهای دیگر، تبلیغ نمی کند. می گوید پلتفرم متعلق به ایلان ماسک را رها کرده است.

یکی از سخنگویان والمارت گفت: “ما در X تبلیغ نمی کنیم زیرا پلتفرم های دیگری برای دسترسی بهتر به مشتریان خود پیدا کرده ایم.” X که قبلا توییتر بود، به درخواست رویترز برای شفاف سازی پاسخ نداد.

از زمانی که ایلان ماسک در اکتبر 2022 مدیریت شرکت را بر عهده گرفت، پلتفرم X برای حفظ تبلیغ‌کنندگان تلاش کرده است. X در هفته‌های اخیر به دلیل نگرانی‌های فزاینده درباره محتوا و پست‌های حاشیه‌ای ایلان ماسک، کاربران و تبلیغ‌کنندگان جدیدی را از دست داده است.

ماسک در مصاحبه ای در یکی از رویدادهای Dealbook نیویورک تایمز به دلیل پست خود عذرخواهی کرد. اما او به تبلیغ‌کنندگانی که تبلیغات خود را تعلیق کرده بودند، حمله کرد و آنها را به باج‌خواهی تبلیغاتی متهم کرد.

یکی از مدیران تبلیغات که نخواست نامش فاش شود، گفت که نمایندگان فروش تبلیغات X پس از طغیان ماسک علیه برندها درمانده به نظر می‌رسند و در بحث‌ها حرفی برای گفتن ندارند.

برندهای بزرگی از جمله اپل، سازنده آیفون و لپ‌تاپ‌های مک‌بوک، دیزنی و برادران وارنر دیسکاوری نیز تبلیغات در X را متوقف کرده‌اند. دلیل آن گزارشی از گروه نظارتی Mediameters بود که ادعا می‌کرد تبلیغات آنها در کنار محتوای حاشیه‌ای ظاهر می‌شود. و ایلان ماسک به دلیل گزارش Mediameters شرکت را تهدید به شکایت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا