استقبال وزارت بهداشت از صاحبان ایده ها و فناوری های نوین پزشکی برای ثبت اختراع

رئیس مرکز تحقیقات آموزش پزشکی کشور به استقبال وزارت بهداشت از صاحبان ایده ها و فناوری های نوین برای ثبت اختراع اشاره کرد و گفت: رتبه بندی و ارتقای اعضای هیات علمی در راستای ارتقای اساتید و افزایش روند تولید علم در دستور کار قرار گرفته است.  

به گزارش جهان تیتر؛ احسان شریفی پور روز دوشنبه در نشست خبری که در این مرکز برگزار شد، افزود: طرح رتبه بندی و ارتقای اعضای هیات علمی طی 18 ماه گذشته با حضور 400 نفر از اساتید مورد بررسی و تصویب وزیر بهداشت قرار گرفت و به زودی ارائه می شود. در سالن شورای عالی انقلاب فرهنگی. بررسی می شود.

وی گفت: حدود 70 دانشگاه علوم پزشکی بر اساس ادغام نظام آموزشی در نظام سلامت در کشور فعال هستند که طرح رتبه بندی این دانشگاه ها در حال تدوین است و تا پایان سال جاری در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد. امسال فضای رقابتی سالمی از نظر تولید وجود داشته باشد.

شریفی پور با اشاره به لزوم استفاده از فناوری های نوین پزشکی از جمله هوش مصنوعی و شبیه سازها در سیستم های آموزشی کشور، تصریح کرد: ایران از نظر تولید و جایگاه علمی رتبه خوبی دارد و می تواند در این زمینه توانمندتر باشد.

به گفته وی، در حال حاضر به منظور جذب صاحبان ایده ها و فناوری های نوین پزشکی، «مرکز نوآوری» در مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی ایجاد شده است که پس از بررسی های لازم به صورت هوشمند وارد مرحله تجاری سازی می شود.

شریفی پور با اشاره به برگزاری همایش ملی شیخ الرئیس از یکم تا سوم آذرماه در مرکز همایش های رازی، گفت: شیخ الرئیس اولین همایش ملی در زمینه استفاده از فناوری های نوین است و حدود 200 اثر برگزیده برگزیده شده است. ارسال شده به دبیرخانه این همایش و طرح های برتر در آن.

وی افزود: توسعه گفتمان فناوری های نوین، توجه به شرکت های دانش بنیان و بحث و تبادل نظر درباره محصولات فناورانه از اهداف برگزاری این همایش است و در حاشیه آن نمایشگاهی نیز برپا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا