آموزش اصول رابطه جنسی موفق / 10 نکته مهم برای اولین رابطه زناشویی

رابطه جنسی و صمیمیت یک رابطه یک طرفه نیست که همه فقط به نیازها و خواسته های شخصی خود فکر کنند، بلکه روابط جنسی یک رابطه دو طرفه است که هر یک از طرفین ضمن توجه به نیازها و خواسته های خود، باید آن را نیز در نظر داشته باشند. نیازها و خواسته های طرف مقابل همچنین توجه داشته باشید بنابراین، شما فقط زمانی باید رابطه جنسی و صمیمیت داشته باشید که هر دو طرف برای داشتن رابطه جنسی آماده باشند.

بیش از آنکه تعداد روابط جنسی و صمیمیت در زندگی زناشویی مهم باشد، کیفیت روابط جنسی مهم است. مردان و زنان زیادی هستند که ممکن است هر شب رابطه جنسی داشته باشند اما از نظر جنسی سالم نباشند و همچنین کسانی هستند که در روابط زناشویی خود فقط دو بار در ماه رابطه جنسی دارند و از نظر جنسی سالم هستند. بنابراین برای داشتن روابط جنسی خوشایند و صحیح در زندگی زناشویی باید سه اصل مهم و اساسی را رعایت کرد.

یک رابطه جنسی موفق بیشتر از خود صمیمیت است. بیشتر هیجان و اشتیاق جنسی قبل از مقاربت اتفاق می افتد. قبل از صمیمیت و روابط جنسی می تواند شامل بغل کردن، بوسیدن، لمس عاشقانه و رابطه جنسی دهانی باشد. فعالیت های قبل از آمیزش برای تحریک همسر و آماده سازی او برای آمیزش به کار می رود.

آموزش اصول رابطه جنسی موفق / 10 نکته مهم برای اولین رابطه زناشویی

فعالیت های قبل از رابطه جنسی نه تنها باعث افزایش شور و هیجان شما می شود، بلکه اگر به درستی انجام شود به ایجاد نعوظ در مردان و مرطوب و نرم شدن واژن در زنان کمک می کند. اما اگر ندانید چه کاری باید انجام دهید، می توانید تمام اشتیاق و احساسات طرف مقابل را از بین ببرید. چند توصیه مهم قبل از رابطه جنسی و صمیمیت به شرح زیر است:

1- بوسه را فراموش نکنید

وقتی به همسرتان نزدیک می شوید، او را ببوسید و ببویید ، لب های بالایی و پایینی او را جداگانه ببوسید، میک بزنید و به خاطر داشته باشید که عجله نکنید، سپس هر دو لب را ببوسید، پس از مدتی زبان خود را به آرامی بلغزانید، لب های طرف مقابل را بگذارید و به آرامی به دهانش فشار دهید. و داخل دهان و زبانش را با زبان خود نوازش کن. بوسه ها باید احساسی و طولانی باشد و نباید به راحتی از کنار آن گذشت، بوسه باید پر از شهوت و شیطنت باشد، بوسه های خود را فقط به لب و دهان طرف مقابل محدود نکنید. بوسیدن، لیسیدن و نوازش باید شامل تمام قسمت های پوست دیگری باشد.

بوسیدن قسمت های حساس صورت مانند لب ها، لپ ها، پیشانی، اطراف گوش ها، لاله گوش، گردن، سینه ها، دور قفسه سینه، روی شکم، اطراف ناف، پهلوها، کشاله ران، پشت زانو، ساق پا و اطراف مچ پا می تواند احساس خوبی داشته باشد. در شریک جنسی ایجاد کنید البته نقاط حساس بدن هر فرد با یکدیگر متفاوت است. جدای از بوسیدن، لمس پوست در نقاط مختلف با لب نیز لذت بخش است. در این حالت لب به طور مداوم در امتداد یک کشش روی پوست کشیده می شود و سطح لب با پوست در تماس است. با این حرکت می توانید نقاط حساس شریک جنسی را کشف کنید. کشف نقاط حساس کمک می کند تا با تمرکز بر این نکات لذت شریک جنسی در رابطه جنسی بعدی افزایش یابد و رابطه جنسی موفق و لذت بخشی با او داشته باشید.

یکی دیگر از فعالیت های قبل از رابطه، بوسیدن نواحی اطراف ناحیه تناسلی است. بوسیدن ناحیه باسن و کشاله ران در هر دو طرف لذت بخش است. بوسیدن ناحیه تناسلی در زنان و بوسیدن کیسه بیضه در مردان بسیار لذت بخش و محرک است. لمس زیر آلت تناسلی از نوک آلت تا پوست ختنه گاه در مردان و بوسیدن و لمس لب های بزرگ آلت تناسلی زنان برای آنها بسیار لذت بخش و محرک است. در زنان، بوسیدن کلیتوریس و مکیدن سر آن بسیار محرک و لذت بخش است و به تنهایی می تواند زن را به نهایت لذت جنسی یا ارگاسم برساند.

2- ماساژ هیچوقت فراموش نشود

بسیاری از زوج‌هایی که بعد از کار روزانه خسته شده‌اند و نمی‌خواهند رابطه جنسی داشته باشند، به خوبی با ماساژ تحریک می‌شوند و آماده رابطه جنسی هستند. از طرفی ماساژ باعث افزایش رابطه و اعتماد به نفس بین شما می شود. همیشه بدن همسرتان را با عشق و حساسیت لمس کنید و به یاد داشته باشید که یک ماساژ موفق فقط با لمس محبت آمیز انجام می شود.
با استفاده از کف هر دو دست، بدن طرف مقابل را به صورت دایره ای ماساژ دهید. این دایره را از مرکز بکشید و زیاد روی قسمت های استخوانی بدن فشار ندهید. می توانید ماساژ را با نوک انگشتان یا کف دست انجام دهید. همیشه بدن او را به آرامی ماساژ دهید.

آموزش اصول رابطه جنسی موفق / 10 نکته مهم برای اولین رابطه زناشویی

همسرت روی شکم دراز می کشد و تو روی ران های او می نشینی. کف دست خود را روی لگن او بگذارید و انگشتان خود را بالا نگه دارید. حال با فشار بدن دست خود را به پشت او به سمت سرش ببرید. وقتی به گردن رسیدید، دست ها را به سمت شانه ها ببرید. شانه و بازو را مالش دهید و از آنجا به باسن بروید و دوباره از ابتدا شروع کنید.
روی یک طرف او بنشینید و دستان خود را در دو طرف ستون فقرات قرار دهید و پشت او را به سمت لگن و ران بمالید.

3- بهداشت بدن را کاملا رعایت کنید

دوش گرفتن، نظافت بدن، بهداشت دهان و دندان و استفاده از عطر مناسب و مورد علاقه زوجین در روابط جنسی بسیار مهم است. متاسفانه برخی از مردان فکر می کنند که دوش گرفتن فقط مربوط به بعد از رابطه زناشویی است.

4 – بیش از حد تند و خشن نباشید

در روابط جنسی، همسرتان نیاز دارد که او را با لطافت و محبت لمس یا نوازش کنید. بنابراین دفعه بعد که می خواهید شریک زندگی خود را لمس کنید، سعی کنید این کار را نرم تر و با احساس بیشتر انجام دهید. البته برخی از زوج ها حرکات خشن در حین رابطه جنسی را دوست دارند و این در افراد مختلف متفاوت است.

آموزش اصول رابطه جنسی موفق / 10 نکته مهم برای اولین رابطه زناشویی

5- روش های مختلفی را برای نزدیکی امتحان کنید

تلاش برای انجام همین کار هر بار در طول رابطه جنسی خسته کننده یا حتی آزاردهنده می شود. اگر همسرتان گفته است که شما در کار و عمل خاصی مهارت دارید، به آن کار بسنده نکنید و آن را مدام تکرار نکنید. سعی کنید حرکات دیگری را امتحان کنید تا بتوانید شعله احساسات او را شعله ور کنید.

6- هنگام رابطه جنسی دهانی خشن نباشید

گاهی اوقات ممکن است شریک شما رابطه جنسی دهانی را دوست نداشته باشد. دلایل زیادی وجود دارد که چرا زنان از رابطه جنسی دهانی خوششان نمی آید. بخشی از آن می تواند به نحوه انجام آن مربوط باشد، اما ممکن است که با آن راحت نباشید. به یاد داشته باشید که هرگز او را مجبور به انجام کاری نکنید.

7- نوک سینه های او را نپیچانید

این کار اصلا برای زنان محرک نیست. حتی به آنها احساس خوبی نمی دهد زیرا واقعاً دردناک است. البته مکیدن و بوسیدن سینه ها هم برای آقایان و هم برای خانم ها بسیار محرک است به شرطی که دردناک نباشد.

8- کلیتوریس را فراموش نکنید

در روابط جنسی، ساده ترین راه برای اکثر زنان برای رسیدن به ارگاسم، تحریک کلیتوریس است. پس تمام تلاش خود را بکنید تا در این زمینه به خوبی کار کنید.

9- صحبت کنید

سعی کنید در هنگام رابطه جنسی کلمات عاشقانه و محرک را در گوش او زمزمه کنید. ابتدا بگویید چقدر دوست دارید بدن او را لمس کنید. سپس برای او توضیح دهید که دوست دارید کجا بدنش را لمس کنید و چگونه این کار را انجام خواهید داد. این باعث می شود که خیلی سریع تحریک شود.

10- فضای اتاق را رمانتیک نگه دارید

رنگ اتاق باید روشن و دارای یک آینه بزرگ باشد. نفوذ صدا به بیرون باید تا حد امکان کم باشد و اتاق باید قفل خوبی داشته باشد. گاهی اوقات زوج ها در نور زیاد یا کم با نور کم رنگ احساس بهتری دارند. یک موسیقی عاشقانه آرامش بخش چاشنی کار است.

هر از چند گاهی دکوراسیون اتاق، نوع موسیقی و حتی نوع عطر را تغییر دهید. از شمع یا بخور معطر در اتاق استفاده کنید. در حین انجام فعالیت های قبل و بعد از آمیزش حتما گوشی موبایل را خاموش کنید و از وسایل صوتی و تصویری مانند تلویزیون استفاده نکنید. دما و رطوبت اتاق باید مناسب باشد. ترجیحاً در صورت امکان حمام و توالت داخل اتاق باشد.

اصول نزدیکی و آمیزش

شاید تصور عوام از رابطه جنسی در زندگی زناشویی فقط آمیزش و دخول باشد، اما باید گفت که دخول آخرین قسمت رابطه جنسی است و بیشتر اوقات در روابط جنسی مربوط به پیش بازی است. دخول و نزدیکی بخشی از رابطه است که طرفین به اوج لذت جنسی می رسند و رابطه به پایان می رسد. در واقع در یک رابطه جنسی مناسب، شرایط به گونه ای است که هر دو طرف در هنگام دخول، ارگاسم یا اوج لذت جنسی را تجربه می کنند.

آموزش اصول رابطه جنسی موفق / 10 نکته مهم برای اولین رابطه زناشویی

در مورد مقاربت و نزدیکی شیوه ها و روشهای مختلفی وجود دارد که در هر کدام میزان تحریک برای یکی از طرفین رابطه بیشتر یا کمتر بوده و بسته به تحریک پذیری زن یا مرد هر یک تاثیر خاصی دارند .

در یک رابطه جنسی موفق ابتدا زن به ارگاسم می رسد و سپس مرد با کمی تحریک به ارگاسم می رسد. اگر مرد به ارگاسم برسد و انزال اتفاق بیفتد، چون نعوظ مرد از بین رفته است، احتمال به ارگاسم رسیدن زن از بین می رود و بعید است.

اصول بعد از روابط جنسی و نزدیکی

شاید خیلی از زوج ها ندانند که بعد از رابطه جنسی باید همین رفتار و آداب را رعایت کرد و هر یک از زوجین ممکن است از همسر خود انتظاراتی داشته باشند که اگر برآورده نشدند، ناراحت و دلسرد می شوند. حتی اگر کوچک باشد

خانم ها بعد از رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم حالت خاصی دارند. در زنان، بی‌حالی، نه به اندازه مردان، بلکه به اندازه‌ای که نیاز دارند در رختخواب بمانند، طبیعی است. زنان بعد از رابطه جنسی به توجه بیشتری نیاز دارند. آنها از در آغوش گرفتن لذت می برند. بعد از رابطه جنسی و ارگاسم، احساسات زنان برانگیخته می شود و گاهی اوقات تمایل به صحبت دارند. معمولا خانم ها بر خلاف آقایان بعد از ارگاسم به جای اینکه به مسائل دیگر فکر کنند به رابطه ای که تجربه کرده اند فکر می کنند. زنان نیز مانند مردان تا مدت کوتاهی پس از ارگاسم تحریک نمی شوند. زنانی هستند که تمایل به تنهایی دارند، هرچند درصدشان کم است.

اما در مردان مهم ترین حالتی که بعد از ارگاسم و ارضا شدن اتفاق می افتد بی حالی شدید است. مردان معمولا بعد از رابطه جنسی احساس خواب آلودگی و کبودی می کنند، این کاملا طبیعی است. بسیاری از مردان دقایقی یا حتی ساعت ها بعد از رابطه جنسی تحریک نمی شوند و دوباره نعوظ نمی کنند که کاملا طبیعی است و نشانه بیماری یا اختلال جنسی نیست. معمولاً اگر بعد از رابطه جنسی با مردها عاشقانه صحبت کنید، آنها فقط تایید می کنند. مردان ممکن است به طور موقت پس از مقاربت کمی سرد به نظر برسند که همانطور که گفته شد موقتی است. مردان انتظار دارند بعد از رابطه جنسی کمی فکر کنند و معمولاً ذهن بازتر می شوند. تمرکز فکری مردان پس از رابطه جنسی و انزال بهبود می یابد.

مهمترین کاری که یک مرد باید انجام دهد استفاده از کلمات محبت آمیز بعد از رابطه جنسی است. پس از آمیزش، بلافاصله از رختخواب یا جایی که همسرتان در کنار شماست خارج نشوید. پس از نزدیکی به یکدیگر پشت نکنید. به صورت و چشم ها نگاه کنید. استفاده از کلماتی مثل تو بهترین هستی، تو جذاب ترین زن دنیا هستی، مرا به اوج رساندی، دوستت دارم، دوستت دارم، تو گرمترین و … می تواند تاثیرات مثبتی روی همسرت بخصوص ایجاد کند. روی زنان برای چند لحظه بعد از مقاربت دوباره سعی نکنید رابطه جنسی را تحریک کنید. بهتر است مرد بعد از نزدیکی برای زن نوشیدنی بیاورد.

به طور کلی مهربانی با خانم ها بعد از رابطه جنسی بسیار ضروری است مخصوصا در افرادی که خانم هایشان سرد مزاج هستند به مرور زمان باعث تغییر خلق و خو می شود. اگر نور در محلی که رابطه جنسی انجام شده کم است، بلافاصله پس از آن نور محیط را افزایش ندهید. همه چیز باید به آرامی شروع شود و آرام آرام تمام شود. شاید به دلیل خستگی ناشی از صمیمیت انجام این اعمال برای مردان سخت باشد، اما انجام آن می تواند شیفتگی و گرمی مضاعف زن را نسبت به او افزایش دهد.

آموزش اصول رابطه جنسی موفق / 10 نکته مهم برای اولین رابطه زناشویی

لیستی از چیزهایی که بسیاری از زنان پس از رابطه جنسی و ارگاسم دوست دارند به شرح زیر است:

 • در آغوش گرفتن
  تقریبا همه خانم ها دوست دارند بعد از رابطه جنسی توسط مردی در آغوش گرفته و نوازش شوند. حلقه کردن دستان خود به دور یک زن و نوازش او احساس بسیار خوبی به او می دهد. حتي اگر خيلي خسته هستيد و انرژي ادامه دادن را نداريد، كافي است قبل از خواب دستان خود را دور همسرتان حلقه كنيد و چند كلمه محبت آميز به او بگوييد.

 • عدم تحرکات جسمی
  برخی از زنان نیز هستند که پس از پایان رابطه جنسی دیگر علاقه ای به تماس فیزیکی و عاطفی ندارند. این افراد اظهار می کنند که آنقدر تحریک شده اند که پس از آن هر گونه تحریک دیگری برایشان دردناک و لذت بخش نخواهد بود. میل هرگز به معنای سرد مزاج بودن این خانم ها نیست، بلکه آنها دوست دارند مدت کوتاهی با خودشان خلوت کنند، پس لازم است همسرتان را در این لحظات درک کنید، هنگام برخورد با این خانم ها باید بعد از رابطه جنسی از آنها سوال کنید. : چطوری عزیزم؟ آیا همه چیز مرتب است؟ یا به چیزی نیاز ندارید؟ و بعد از ابراز لذت از رابطه جنسی با او سعی کنید همسرتان را نیم ساعت تنها بگذارید تا استراحت کند.
 • حرف زدن
  اگرچه اکثر مردان بعد از رابطه جنسی خسته می شوند و تمایلی به انجام هیچ کاری ندارند، اما گروهی از زنان دوست دارند بعد از رابطه جنسی کمی صحبت کنند. در این مواقع فقط باید به او گوش دهید! اگر خوش شانس باشید، او آنچه را که اتفاق افتاده و احساسش از داشتن رابطه جنسی با شما را شرح می دهد. اما مراقب باشید خروپف شما در بین صحبت های او بلند نشود!
 • داشتن رابطه جنسی دوم
  به این نکته توجه کنید که گاهی زن همچنان تمایل به انجام یک عمل جنسی دیگر را دارد، در این صورت اگر آمادگی دارید بهتر است این فرصت را به خود بدهید. اما اگر به دلیل کهولت سن یا هر دلیل دیگری قادر به ادامه آن نیستید، به او توضیح دهید که اکنون نمی توانید دوباره رابطه جنسی داشته باشید و باید مدتی استراحت کنید تا بتوانید آن را به خوبی انجام دهید.
  به یاد داشته باشید که فعالیت های مربوط به مقاربت را می توان حتی برای ساعت ها با کارهایی مانند کمک به همسر در آشپزی، شستن ظرف ها، بیرون رفتن و پیاده روی و … ادامه داد.

 

بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا